News

 

Light Horse Results (contd)

Light Horse Results (contd)

Family Pony Classes

 

Class 181 Handy Pony  
  1st Lexi Mollie White
  2nd Barney Morgan Whiteford
  3rd Brooke Rebecca Ralston
  4th Lexi Jade White
  5th Charlie Elodie Dick
  6th Shilah Helena Stewart
       
Class 184 Family Pony  
  1st Fergal Nesbit Kirsty Anderson
  2nd Charleville Star Annie Kane
  3rd Restar Harry Sarah Lennox
  4th Red Ruby Leone Grayston
       
Class 185 Family Pony Lead Rein (14.2hh and under)
  1st Pearsons Sandpiper  Aoife Yates
  2nd Charlie Elodie Dick
  3rd Cromagtir Culann Adam Mansouri
  4th Cody Jack Goldie
  5th Super Ted Lucy Howie

Veteran Classes

 

Class 187 Veteran  In-hand  
  1st Touchmill Star Emma Thomson
  2nd Gabby Reba Laurie
  3rd Dolly Pamela Payne
       
Class 188 Veteran Ridden  
  1st Gabby Reba Laurie
  2nd Hovis Thelma Black
  3rd Touchmill Star Emma Thomson
  4th Todd Wendy McCann
  5th Caledonian Spirit Caitlin Callaghan
  6th Restar Harry Sarah Lennox
  6th Sparky Holly-Rose McCamley

 

 Coloured Classes

 

Class 190 Coloured In Hand (Non Traditional)  
  1st Westend Boy Judith McAughtrie
  2nd Puzzle Me Aria Emma Reid
  3rd Cluan Dubh les amy Mitchell
  4th Legacy II Louise Angelini
       
Class 191 Coloured In Hand (Traditional)  
  1st Touchmill Star Emma Thomson
  2nd Kerry Belle Mrs M Reid
  3rd Playboy Rachael Hughes
  4th Orcaber Tutti Frutti Louise Angelini
  5th Stranduff Mercury Lynsey Nisbet
  6th Stranduff Midnight Magic Lynsey Nisbet
       
Class 192 Coloured Under Saddle (Non Traditional)
  1st Westend Boy Judith McAughtrie
  2nd cluan Dubh les amy mitchell
    Killy Cooly Emily Armitage
    Sparky Holly-Rose McCamley
       
Class 193 Coloured Tradional - under saddle  
  1st Touchmill Star Emma Thomson
  2nd Lochridge Colour Explosion Fiona Lamont

 

Showjumping Classes

 

Class 195  starter stakes Junior  
  1st Poppy Carly Taylor
  2nd Minty Holly Henderson
       
Class 195  starter stakes senior  
  1st Shilah Helena Stewart
  2nd Todd Wendy McCann
  3rd Candy Emma Reid
       
Class 196  Novice Jumping - 70cm (Junior)  
  1st Toby Heather McClimens
  2nd Second Chance Jordan Cochrane 
  3rd Brooke Rebecca Ralston
    Lexi Millie Dickson
    Super Ted Fiona Dickson
    Dolly Sammy Jo Kerr
    Caledonian Spirit Caitlin Callaghan
    Todd Wendy McCann
    Caledonian Spirit Caitlin Callaghan
    Super Ted Fiona Dickson
    Dolly Sammy Jo Kerr
       
Class 197  Intermediate Jumping - 80cm (Junior)  
  1st Forrest View Caitlin Jolly
  2nd Toby Heather McClimens
  3rd Brooke Rebecca Ralston
  4th Buddy Annie kane
       
Class 197  Intermediate Jumping - 80cm (Senior)  
  1st Martinstown Lad Colette Morrin
  2nd Olly Murs Anne Jolly
       
Class 198  Small Open - 90cm (Junior)  
  1st Toby Heather McClimens
  2nd Buddy Annie Kane
  3rd Lexi Jade White
       
Class 198  Small Open - 90cm (Senior)  
  1st Irish Eyes Bryonie McCann
  2nd= Olly Murs Anne Jolly
  2nd= Roly Amy Wood
  2nd= Martinstown Lad Colette Morrin

 

 
Previous page: Light Horse Results 2016  Next page: Pad Run